Mia Krampl bronasta na mladinskem evropskem prvenstvu v težavnosti

Športno plezanje |
Komisija za športno plezanje |
Planinsko društvo Kranj | Športno društvo Proteus | Planinsko društvo Radovljica |
Objavil(a): Manca Ogrin
Na mladinskem evropskem prvenstvu v težavnosti v avstrijskem Mitterdorfu si je Mia Krampl 3. septembra priplezala bronasto medaljo v kategoriji kadetinj, potem ko je bila lani svetovna mladinska podprvakinja v težavnosti v konkurenci starejših deklic. V finalu sta nastopili še Kaja Skvarč Božič, ki je med mladinkami dosegla 5. mesto, in Lučka Rakovec, 6. med starejšimi deklicami, Matic Kotar se je med kadeti v kombinaciji razveselil brona. Slovenska mladinska reprezentanca v športnem plezanju se domov vrača s štirimi medaljami, saj je v skupnem seštevku evropskega mladinskega pokala Luka Potočar osvojil 1. mesto v kategoriji starejših dečkov, Lučka Rakovec pa je bila 3. med starejšimi deklicami.
Na evropskem mladinskem prvenstvu v težavnostnem plezanju, ki je v Mitterdorfu potekalo od 2. do 4. septembra 2016, je slovenske barve zastopalo petnajst članov mladinske reprezentance v športnem plezanju. Najuspešnejša je bila Mia Krampl (AO PD Kranj), ki si je priplezala bronasto medaljo v kategoriji kadetinj do 18 let, potem ko je bila lani mladinska svetovna podprvakinja v težavnosti v konkurenci starejših deklic. "Po padcu z vrha v drugi kvalifikacijski smeri sem v polfinalu začela s sedmega mesta. Plezanje sem izboljšala in si z vrhom izborila finale. Kljub temu da smer v finalu ni bila ravno v mojem slogu, sem plezala sproščeno in si priborila tretje mesto. Zadovoljna sem s svojo predstavo v finalni smeri," je svoje plezanje ocenila 16-letna Gorenjka. Zmagala ja Avstrijka Eva Maria Hammelmüller, druga je bila Švicarka Michelle Hulliger.

mep_mitterdorf_2016_mia_krampl_3_foto_luka_fonda
Mia Krampl si je na mladinskem evropskem prvenstvu v težavnosti v Mitterdorfu priplezala bronasto medaljo v kategoriji kadetinj. (foto Luka Fonda)

V finalu sta nastopili še dve slovenski športni plezalki. Kaja Skvarč Božič (ŠD Proteus) je med mladinkami osvojila 5. mesto. V starostni kategoriji do 20 let je slavila Švedinja Kajsa Rosen pred Švicarkama Alino Ring in Andreo Kümin. V kategoriji starejših deklic do 16 let, kjer je zmagala Italijanka Laura Rogora pred drugo- in tretjeuvrščenima Avstrijkama Sandro Lettner in Celino Schoibl, je Lučka Rakovec (ŠD Proteus) dosegla 6. mesto.

mitterdorf_matic_kotar_kaja_skvarc_bozic_foto_luka_fonda
Kadet Matic Kotar si je v kombinaciji priplezal bron, Kaja Skvarč Božič je med mladinkami osvojila 5. mesto. (foto Luka Fonda)

Slovenska mladinska reprezentanca v športnem plezanju pod vodstvom selektorja Anžeta Štremflja se iz Mitterdorfa vrača s štirimi medaljami. Poleg Kramplove se je brona razveselil tudi Matic Kotar (ŠD Proteus), ki se je na zmagovalni oder povzpel v kombinaciji (težavnost, balvani in hitrost). Tekmovanje je štelo tudi za sklepno tekmo evropskega mladinskega pokala, kjer je v skupnem seštevku Luka Potočar (ŠPO PD Radovljica) osvojil 1. mesto v kategoriji starejših dečkov, Lučka Rakovec (ŠD Proteus) pa je bila 3. med starejšimi deklicami.

"Na evropsko prvenstvo v Mitterdorf smo odšli s pomlajeno ekipo in brez nekaterih posameznikov, ki so se v letošnji sezoni posvetili plezanju balvanov. Z nekoliko manj napakami v polfinalnih nastopih bi bil lahko v finalu kakšen predstavnik naše reprezentance več, je pa dejstvo, da je bila na tej tekmi konkurenca večja kot na tekmah za evropski pokal. Vesel sem Miinega tretjega mesta, hrati pa sem upal, da bo podoben rezultat uspel še komu iz naše reprezentance. Na koncu prvenstva nas je z osvojenim tretjim mestom v kombinaciji prijetno presenetil Matic Kotar," je povedal reprezentančni selektor Anže Štremfelj in dodal: "Razveseljivo je, da je v skupnem seštevku evropskega mladinskega pokala v najmlajši fantovski kategoriji zmagal Luka Potočar in da je njegov uspeh dopolnila Lučka Rakovec v kategoriji starejših deklic."

mitterdorf_2016_rakovec_potocar_foto_luka_fonda
Lučka Rakovec, 6. med starejšimi deklicami na MEP v Mitterdorfu, je bila skupno 3. v evropskem mladinskem pokalu, Luka Potočar pa je v evropskem mladinskem pokalu osvojil 1. mesto med starejšimi dečki. (foto Luka Fonda)

V Mitterdorfu so tekmovali še Petra Glušič (16.), Ema Stopar (31.) in Saša Brodej (37.) med starejšimi deklicami, Andrej Polak (15.), Žiga Zajc (20.), Luka Potočar (23.) in Aljaž Resnik (40.) med starejšimi dečki, Vita Lukan (13.) med kadetinjami, Matic Kotar (26.), Maks Bogolin (32.) in Klemen Novak (34.) med kadeti ter Igor Primc (29.) med mladinci.

Čestitke mladim športnim plezalcem, ki jih od 7. do 13. novembra 2016 čaka še mladinsko svetovno prvenstvo na Kitajskem (Guangzhou), kjer se bodo pomerili tako v težavnosti kot v balvanih.