Sedem Slovencev v (pol)finalu svetovnega prvenstva Pariz 2016

Športno plezanje |
Komisija za športno plezanje |
Objavil(a): Manca Ogrin
Včeraj, 14. septembra, se je v Parizu začelo svetovno prvenstvo v športnem plezanju, na katerem nastopa enajst članov slovenske reprezentance v športnem plezanju. Po kvalifikacijah se jih je v polfinale uvrstilo šest: Mina Markovič, Janja Garnbret, Rebeka Kamin, Domen Škofic in Urban Primožič v težavnosti ter Jernej Kruder v balvanih. Neposredno v finale se je uvrstil tudi slovenski paraplezalec Gregor Selak.
Prvi dan svetovnega prvenstva so bile na sporedu ženske kvalifikacije v težavnosti in moške v balvanih. Mina Markovič (ŠPK Plus), ki je pred dvema letoma v Gijonu postala svetovna podprvakinja v težavnosti, in Janja Garnbret (Šaleški AO), trenutno vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala v težavnosti, sta se v svoji kvalifikacijski skupini z dvema vrhovoma in najboljšim rezultatom uvrstili v polfinale. Polfinale je s 23. mestom ujela še Rebeka Kamin (ŠPO PD Domžale), Tjaši Kalan (AO PD Kranj) na 27. mestu pa se je za las izmuznilo. Rezutati: TEŽAVNOST kvalifikacije ženske.

sp_pariz_2016_kvalifikacije_mina_markovic_janja_garnbret
Mina Markovič in Janja Garnbret z najboljšim rezultatom v kvalifikacijah zanesljivo v polfinale svetovnega prvenstva v športem plezanju (foto Sytse van Stoolen in Circuit climbing)

V balvanskih kvalifikacijah se je z 19. mestom v polfinale uvrstil Jernej Kruder (ŠPO PD Celje - Matica), aktualni svetovni podprvak v balvanih, Gregor Vezonik (AK Ravne) pa je tekmovanje sklenil na 45. mestu. Rezultati: BALVANI kvalifikacije moški.

Drugi dan največjega športnoplezalnega dogodka letošnjega leta so ženske tekmovale v kvalifikacijah balvanov, moški v kvalifikacijah težavnosti, prav tako so se končale kvalifikacije paraplezalcev. Balvanistkama Tjaši Slemenšek (Šaleški AO) in  Juliji Kruder (ŠPO PD Celje - Matica) se s 27. oz. 29. mestom žal ni uspelo uvrstiti v polfinale. Rezultati: BALVANI kvalifikacije ženske.

Uspešeje so tekmovanje začeli slovenski tekmovalci v težavnostnem plezanju. Polfinale sta si z 9. mestom v kvalifikacijah priplezala Domen Škofic
(ŠPO PD Radovljica), trenutno vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala v težavnost, in Urban Primožič (PK Škofja Loka), medtem ko je Martin Bergant (PK Škofja Loka) svetovno prvenstvo končal na 37. mestu. Rezultati TEŽAVNOST kvalifikacije moški.

V kvalifikacijah svetovnega prvenstva v športnem paraplezanju se je slovenski tekmovalec Gregor Selak (ŠPD Gre gor) s 3. mestom v kategoriji Rp3 prepričljivo uvrstil v finale. Rezultati PARAPLEZANJE kvalifikacije.

gregor_selak_sp_pariz_2016_foto_luka_fonda
Slovenski paraplezalec Gregor Selak s 3. mestom v kvalifikacijh neposredno v finale (foto Luka Fonda)

Vabljeni k ogledu polfinalnih in finalnih tekem od petka do nedelje in navijajte za naše športne plezalce!