Gorski športi |
Komisija za gorske športe |
Turnosmučarski klub LiMa | Društvo za razvoj turnega smučanja |
Objavil(a): Manca Ogrin
Slovenska reprezentanca v tekmovalnem turnem smučanju je drugi tekmovalni dan evropskega prvenstva 2024 v francoskem smučarskem središču Flaine nastopila v olimpijski disciplini šprint. Nekaj smole je 10. januarja zaznamovalo nastope mlajših tekmovalcev - Maja Pritržnika, Klare Velepec in Jona Pritržnika, izkazali sta se članici Ana Čufer in Rea Kolbl, ki sta se uvrstili na 23. in 24. mesto. Danes je na sporedu slovenska paradna disciplina - vzpon. Klara Velepec je osvojila srebro!
"Včeraj sem bil kar razočaran. Lahko bi imeli dva finala (Maj in Klara). Maj je v polfinalu vodil in so se mu snele kože, Klara pa je na vrhu bila še druga in je zaradi neizkušenosti naredila napako pri zapiranju čevljev. Jon je pa tudi za pol sekunde zgrešil polfinale," je iz Francije sporočil selektor slovenske reprezentance v tekmovalnem turnem smučanju Robert Pritržnik

Maj Pritržnik (TSK Lima) med mladinci U20 in Klara Velepec (TSK LiMa) med kadetinjami sta začela z 8. časom kvalifikacij. Po izločilnih nastopih v skupinah je Maj osvojil 12. in Klara 10. mesto. Jon Pritržnik (TSK LiMa) se je med kadeti U18 uvrstil na 14. mesto.

ep_turno_2024_ekipa_foto_robert_pritrznik
Slovenska reprezentanca v tekmovalnem turnem smučanju na EP Flaine-Chamonix 2024: Luka Kovačič, Jon Pritržnik, Maj Pritržnik, Klemen Španring, Rea Kolbl, Klara Velepec in Ana Čufer (foto Robert Pritržnik)

Je bil pa Pritržnik toliko bolj zadovoljen z nastopom v članski konkurenci: "Z nastopom članic sem zelo zadovoljen. Še posebej z Ano Čufer, ki je v četrtfinalu pogumno štartala in do prve menjave prišla na drugem mestu. Kasneje jo je malo zmanjkalo in je osvojila 23. mesto med 34 nastopajočimi mestu in popolnoma upravičila naša predvidevanja o njenih sposobnostih v šprintih. Rea Kolbl je tudi pokazala zelo dober nastop in v svoji četrtfinalni skupini bila ves čas v stiku in ni zaostajala veliko. Osvojila je 24. mesto med 34 nastopajočimi."

Danes tekmovalce na EP čaka za Slovence tradicionalno najuspešnejša disciplina vzpon. Nastopili bodo Maj in Jon Pritržnik ter Klara Velepec v mlajših kategorijah, med člani pa Ana ČuferLuka Kovačič in Klemen Španring. Držimo pesti!

>>> Dopolnjeno: Kadetinje so že opravile svoj nastop v vzponu in Klara Velepec je osvojila srebrno medaljo. Mladinec Maj Pritržnik se je uvrstil na 5. in kadet Jon Pritržnik na 14. mesto. Iskrene čestitke!