petek, 26. april 2024
PRIJAVI SE
E-naslov
Geslo
zapomni si me [shrani piškotek]
REGISTRACIJA PRIJAVA
Pozabljeno geslo 

Planinske koče – rezervacije
 Prijava na E-novice  English language
POIŠČI

NOVICE  

Preventiva

Prikazano: 61 - 80 od 487 zapisov
Stran  <<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   >   >> 
30. 12. 2021, Varneje v gore - uporaba derez in cepina | video Preventiva
  Ko uporabljamo dereze, imamo v rokah cepin in ne planinskih palic, na rokah pa rokavice. Samo predstavljajte si, da hodite po pobočju naklonine, kot je na Viševnik, ali pa Kamniško sedlo, lahko tudi čez melišče na Durce pod Malo Raduho; po nesreči se z derezo zapnete v hlače in padete. V rokah imate planinske palice ali pa cepin brez rokavic. Pri padcu je ključna prva reakcija, prva sekunda, dve … S palicami se ne boste ustavili, brez rokavic pa boste spustili cepin.
29. 12. 2021, Varneje v gore - pred odhodom na planinsko turo se moram vprašati | video Preventiva
  Pred odhodom v gore ali na kateri koli planinski izlet je ključna dobra predhodna priprava. Katera vprašanja si je smiselno zastaviti pred vstopom na snežno odejo?
28. 12. 2021, Varneje v gore - izbira planinskih čevljev | video Preventiva
  Najpomembnejša osnovna oprema za hojo v hribe pozimi je dobra zimska planinska obutev. Dober zimski čevelj se morda zdi na prvi pogled okoren, saj je dober profiliran podplat trši, čevlji so praviloma višji in narejeni tako, da so toplejši in da ne prepuščajo vlage.
27. 12. 2021, Varneje v gore - izbira oblačil za odhod v gore | video Preventiva
  Za obisk gora je pomembno, da se oblečemo po sistemu čebule, torej v plasteh, ki jih lahko poljubno in glede na temperature dodajamo ali odvzamemo. Potrebujemo kakovostna oblačila, ki ščitijo pred vetrom, mrazom in vlago ter imajo dobre izolacijske lastnosti, ne pozabimo niti na rezervna oblačila!
26. 12. 2021, Varneje v gore - izbira opreme pred odhodom v gore | video Preventiva
  Ko se odpravljamo v gore, je pomembno, katero opremo izberemo, za to pa se odločimo na osnovi zahtevnosti in dolžine ture. Za obisk gora pozimi pa potrebujemo popolno zimsko opremo, ki jo moramo tudi znati uporabljati.
8. 12. 2021, Zasnežene gore zahtevajo izurjenega, opremljenega in spoštljivega obiskovalca Preventiva
  Zasnežene gore zahtevajo kompleksnega obiskovalca, ki obvlada tehnične pripomočke, ima znanje iz nevarnosti v gorah, vremenoslovja, orientacije, gibanja, predvsem pa veliko mero spoštovanja do gora in zavedanja, da ga bo gora počakala, smo na novinarski konferenci na začetku zimske planinske sezone na Veliki planini 8. decembra opozorili v Planinski zvezi Slovenije. Zimski obisk gora zaznamujejo nižje temperature, krajši dan, zaprte planinske koče in specifične snežne razmere, zato odhod v gore pozimi zahteva natančno načrtovanje, pridobivanje informacij s terena, upoštevanje osebnih izkušenj, ustrezno opremo in znanje njene uporabe.
7. 12. 2021, Snežni plaz | Resne razmere ali niti ne? Preventiva
  Letošnja zima nas je tako kot lani že zgodaj obdarila z velikimi količinami snega in vsi zimski navdušenci s(m)o komaj čakali, da zbrišemo prah iz smuči in sani in se znova zaženemo v bele strmine. Vendar naj nas v gore ne vleče le deviška belina sveže snežne odeje. Kaj pa razmere znotraj nje? Razmere so vedno. Kakšne? Takšne ali drugačne, pa vendarle …
3. 12. 2021, Jožef Bobovnik nočni gost na 1. programu Radia Slovenija Vodništvo
  Namestnik načelnika Vodniške komisije PZS in inštruktor planinske vzgoje Jožef Bobovnik, tudi predsednik PD Fram, je bil v noči na 5. december gost na 1. programu Radia Slovenija. Vabljeni k poslušanju pogovora v radijskem arhivu!
3. 12. 2021, Glede na plazovno napoved odsvetujemo obisk sredogorja in visokogorja Preventiva
  Glede na plazovno napoved in tendenco snežnih razmer svetujemo, da se v naslednjih dneh izogibate sredogorja in visokogorja oz. se odpravite na vrhove, ki so znani, da niso izpostavljeni snežnim plazovom, in še to po ustaljenih poteh (Pokljuka, planina Konjščica, Velika planina, Uršlja gora, Šmarna gora ...). V vsakem primeru pa imejte s sabo nahrbtnik in v njem topla oblačila, kapo in rokavice, čelno svetilko, prvo pomoč, toplo tekočino in kakšen priboljšek.
3. 12. 2021, Anketa o plazovni varnosti Preventiva
  Na Institutu Jožef Stefan so skupaj s Fakulteto za računalništvo in informatiko začeli projekt, za katerega potrebujejo čim več informacij o obnašanju posameznikov v hribih pozimi, zato prosijo, da izpolnite anketo. Namen je izvedeti, kako se turni smučarji in ostali obiskovalci gora pozimi pripravijo na turo, kakšna je njihova uporaba elektronskih naprav med samo turo in kakšno je njihovo plazovno znanje.
23. 11. 2021, Obisk gora? Preudarno v dolini, previdno v gorah Preventiva
  Konec tedna, še posebno v sobota, je bil za gorske reševalce precej naporen. Skupaj so fantje in dekleta posredovali kar desetkrat, v še eni pa so poškodovancu z vrha Slavnika pomagali lokalni gasilci.
15. 11. 2021, Kongres športa za vse| Inovativni načini spodbujanja vadbe Splošno
  Telesna vadba deluje ugodno na naše fiziološke procese, prispeva k ohranjanju in preseganju doseženega, hkrati pa se ob telesni vadbi družimo in obenem utrjujemo svojo voljo. Kongres in okrogla miza bosta namenjena prikazu stanja na področju telesne dejavnosti in primerov dobre prakse pri iskanju novih načinov spodbujanja vadbe v času epidemije COVID 19.
22. 10. 2021, Visokogorske koče zaprte, jeseni na pot s preverjenimi informacijami, ne po navdihu z družbenih omrežij Preventiva
  Letošnja poletna sezona v planinskih kočah je bila dobra, ne toliko po številu nočitev, kot po dnevnih obiskovalcih. K temu je prispeval množičnejši obisk visokogorja in sredogorja, s čimer smo Slovenci v času covida-19 iskali stik z naravo, hkrati pa je bilo v gorah spet večje število tujcev. Oktobra so planinske koče v visokogorju zaprle svoja vrata, nižje ležeče pa prešle na jesensko-zimski delovni čas, čemur je treba prilagoditi tudi jesenski obisk gora in večjo pozornost nameniti načrtovanju ture ter poiskati zanesljive in preverjene informacije, ne pa slepo slediti objavam na družbenih omrežjih.
13. 8. 2021, Kljub preventivi še vedno preveč nesreč v gorskem svetu Splošno
  Skoraj vsak dan se morajo gorski reševalci odzvati na klic ponesrečenih planincev. Tako so letos zabeležili 375 intervencij (v lanskem celotnem letu jih je bilo 483), kar niso nič kaj vzpodbudne številke, kljub vsem preventivnim dejavnostim. Za varno pot je nujno načrtovanje planinske ture in upoštevanje osnovnih nasvetov obiskovanja gora. Eden od nasvetov je tudi ta, da je potrebno pred načrtovanjem preveriti, ali je planinska koča odprta ter če želite prespati v njej, jo je nujno pravočasno rezervirati.
28. 7. 2021, Lahko in hitro: ideal, ki se ga ne da doseči Preventiva
  Simon Figar je vodnik Planinske zveze Slovenije s precej stvarnim pogledom na svet. Ljubiteljski obiskovalec gorskega sveta, v katerega zahaja zaradi lepot in doživetij, se v hribe vedno podaja s »pretežkim« nahrbtnikom. Doseg cilja je zanj vedno zaželen, a ne za čisto vsako ceno.
20. 7. 2021, Kateri ukrepi veljajo pri prenočevanju v planinskih kočah v Sloveniji? Koče
  Slovenija je raj za planince. Po slovenskih gorah in hribih je speljanih 10 tisoč kilometrov planinskih poti, ki vodijo do 179 planinskih koč in zavetišč. Za obisk in prenočevanje v planinskih kočah veljajo od 15. julija določena pravila za omejitev širjenja epidemije koronvirusa.
15. 7. 2021, Varno v gore s pomočjo zemljevida in aplikacije Poti
  Ko se odpravljate v gore, morate poleg polnega nahrbtnika in dobre kondicije poznati tudi osnovne oznake planinskih poti. Torej naj vam dobro služi planinskih zemljevid in aplikacija planinskih poti MaPZS.
7. 7. 2021, FERATA OŽARJENI KAMEN – nevarna, dostop onemogočen! Preventiva
  Zavarovana plezalna smer oz. t.i. ferata Ožarjeni kamen, na kateri je zaradi podora pred dnevi prišlo do tragične nesreče, poteka po zelo krušljivem terenu in je zato za uporabnike zelo nevarna. Ferata ni ustrezno opremljena in nima ustreznih dovoljenj oz.in soglasij. Izhodišče je zavarovano s policijskim trakom, uporaba ferate tako do nadaljnjega ni dovoljena.
6. 7. 2021, Novi planinski vodniki, zemljevidi in nova spletna stran založbe Planinska kultura
  Planinska založba PZS je pred začetkom poletne sezone predstavila knjižne novosti in nove planinske zemljevide, da boste planinci imeli dovolj novih idej za obiskovaje gora in boste varneje hodili po planinskih poteh. Tokrat se založba lahko pohvali z izbirnima vodnikoma Najvišji vrhovi evropskih držav in Meja na razvodnici, ki so ju uporabniki že prav lepo sprejeli. Založba je v svoji stoletni zgodovini delovanja dobila tudi novo pregledno spletno stran z bogatim arhivom.
2. 7. 2021, RAZPIS| pomočnik vodje usposabljanj KŠP Športno plezanje
  Komisija za športno plezanje PZS želi z dodatnim vodstvenim kadrom izboljšati kvaliteto strokovnih usposabljanj za vaditelje športnega plezanja (VŠP) ter za vodenje izpitov za športne plezalce (ŠP). Področje dela pomočnika vodje bo vrvna tehnika, ki je ključni predmet I. stopnje strokovne usposobljenosti športnega plezanja.
Prikazano: 61 - 80 od 487 zapisov
Stran  <<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   >   >> 
© PLANINSKA ZVEZA SLOVENIJE, 2024

Iskanje med novicami


Išči med

Izprazni Iskanje
 
Prikaži vse zapise
NAJBOLJ BRANE NOVICE
 
Planinska zveza Slovenije
Ob železnici 30a, p. p. 214
SI-1001 Ljubljana

+ 386 (0)1 43 45 680
info@pzs.si
Aktualno
Novice
Dogodki, aktivnosti
Zadnje v forumu
Zadnji komentarji
Članarina
Spletna včlanitev
Prednosti članstva
Vrste članstva in cenik
Prijava nezgode
Planinstvo
Planinske koče
Planinske poti
Komisije in odbori
Planinska društva
Planinska kultura
Planinski vestnik
Slovenski planinski muzej
Planinska založba
Življenje pod Triglavom
Podpiram planinstvo
Dohodnina
SMS donacije
Sklad Okrešelj
Naši partnerji
O PZS
Osebna izkaznica
Kontakti / kje smo
Vodstvo
Strokovna služba
Prijava | Registracija | Piškotki (cookies) Splošni pogoji delovanja O avtorjih