ZVEZA
SLOVENIJE

petek, 4. september 2015, ob 9.30 uri

Štirje finalisti v težavnosti na svetovnem mladinskem prvenstvu v Arcu

Vse poti mladih športnih plezalcev v teh dneh vodijo v italijanski Arco, ki že od 28. avgusta 2015 gosti svetovno mladinsko prvenstvo v športnem plezanju. Slovenska mladinska reprezentanca je v balvanih že osvojila prvo trojico medalj, v finale v težavnostnem plezanju, ki je na sporedu jutri, 5. septembra, pa so se uvrstili Mia Krampl, Janja Garnbret, Tjaša Kalan in Anže Peharc.
Svetovno mladinsko prvenstvo v športnem plezanju se je začelo z balvanskimi tekmami, na katerih so mladi slovenski plezalci že posegli po odličjih. V ponedeljek, 31. avgusta, je Janja Garnbret, aktualna evropska mladinska prvakinja v balvanskem in težavnostnem plezanju, osvojila še naslov svetovne mladinske prvakinje v balvanskem plezanju v kadetski konkurenci, njen uspeh pa sta z bronasto medaljo dopolnila Vita Lukan med starejšimi deklicami in Anže Peharc v močni konkurenci mladincev.

Kvalifikacije v težavnostnem plezanju, ki so v Arcu potekale 1. in 2. septembra, so se uspešno končale za 15 slovenskih reprezentantov, kolikor se jih je uvrstilo v včerajšnji polfinale. Preboj v finale je uspel četverici: Mii Krampl (AO PD Kranj) z 2. mestom med starejšimi deklicami, Janji Garnbret (Šaleški AO) s 1. mestom med kadetinjami, Tjaši Kalan (AO PD Kranj) s 5. mestom med mladinkami in Anžetu Peharcu (AO PD Kranj) s 7. mestom med mladinci.

V polfinalu so tekmovali še Vita Lukan in Lučka Rakovec (starejše deklice), Tjaša Slemenšek (kadetinje), Veronika Meke, Rebeka Kamin in Kaja Skvarč Božič (mladinke), Martin Bergant in Milan Preskar (mladinci), Tine Rozmanič (kadeti) ter Žiga Zajc in Nik Golej (starejši dečki).

V soboto, 5. septembra, lahko finalne nastope spremljate V ŽIVO na spletni strani Mednarodne zveze za športno plezanje (IFSC).
12:00–13:00 finale TEŽAVNOST, starejše deklice in starejši dečki
13:00–14:00 finale TEŽAVNOST, kadetinje in mladinke
16:30–17:30 finale TEŽAVNOST, kadeti
17:30–18:30 finale TEŽAVNOST, mladinci
19:00–20:15 podelitev nagrad

Danes nekaj naših športnih plezalcev tekmuje tudi v hitrostnem plezanju. Prav zdaj potekajo kvalifikacije za vse kategorije, nadaljnje tekme bo prav tako mogoče V ŽIVO spremljati na spletni strani Mednarodne zveze za športno plezanje.
16:00–18:15 osmina finala HITROST
18:15–19:00 četrtfinale HITROST
19:00–19:30 polfinale HITROST
19:30–20:00 mali in veliki finale HITROST
20:15–20:45 podelitev nagrad