ZVEZA
SLOVENIJE

ponedeljek, 18. april 2016, ob 8.40 uri

Janja Garnbret peta na krstni tekmi v svetovnem pokalu v balvanih

Komaj 17-letna športna plezalka Janja Garnbret je bila edina slovenska finalistka na uvodni tekmi svetovnega pokala v Meiringenu, kjer se je na svoji prvi tekmi v svetovnem pokalu v balvanih uvrstila na odlično peto mesto. Slovenske barve so v Švici zastopali še Julija Kruder, Tjaša Slemenšek, Jernej Kruder, Gregor Vezonik in Martin Bergant.
V Meiringenu v švicarskem kantonu Bern je bilo 15. in 16. aprila 2016 na športnoplezalnem sporedu prvo dejanje letošnjega svetovnega pokala v balvanskem plezanju, na katerem je nastopilo tudi šest članov slovenske reprezentance v športnem plezanju. Janja Garnbret (Šaleški AO) je kot edina slovenska finalistka na svoji krstni tekmi v svetovnem pokalu v balvanih osvojila peto mesto. Sedemnajstletna Korošica, večkratna mladinska svetovna in evropska prvakinja tako v balvanih kot v težavnosti, je v lanski sezoni ob Mini Markovič, ki v Švici ni nastopila, v članski konkurenci  nadušila v svetovnem pokalu v težavnosti, pred letošnjo Švico pa v svetovnem pokalu v balvanih še ni tekmovala. V kvalifikacijah je bila deveta, v polfinalu je z vrhom vseh štirih balvanskih smeri daleč za sabo pustila vso konkurenco, v finalu najboljše šesterice pa njen nastop ni zadoščal za stopničke.

"5. mesto na moji prvi tekmi svetovnega pokala v balvanih. Izjemno je bilo plezati v finalu, ampak bi bilo odlično, če bi lahko naredila dva ali tri gibe v vsaki balvanski smeri. Še vedno se moram veliko naučiti, ampak sem kljub temu zadovoljna s svojim plezanjem skozi celotno tekmovanje. Čestitke Shauni Coxsey za zlato," je Garnbretova zapisala na družabnih omrežjih. Zmagala je Britanka Shauna Coxsey, drugo mesto je pripadlo Francozinji Melissi Le Neve, tretje pa Američanki Megan Mascarenas. Rezultati so objavljeni na spletni strani Mednarodne zveze za športno plezanje (IFSC).

janja_garnbret_sp_meiringen_foto_slovenska_reprezentanca_v_sportnem_plezanju
Janja Garnbret v vseh štirih ženskih finalnih smereh (foto slovenska reprezentanca v športnem plezanju)

Drugi slovenski polfinalist Jernej Kruder (ŠPO PD Celje - Matica) v polfinalu ni uspel obdržati tretjega mesta po kvalifikacijah in je med 20 polfinalisti z dvema do vrha preplezanima balvanskima smerema zasedel končno 14. mesto. Preostala četverica slovenskih reprezentantov je nastope končala v petkovih kvalifikacijah. Juliji Kruder (21.) se je polfinale izmuznilo za las, Tjaša Slemenšek je tekmovanje končala na 41. mestu, Gregor Vezonik na 42. in Martin Bergant na 57. mestu.

Športne plezalce naslednja tekma svetovnega pokala v balvanih čaka 23. in 24. aprila 2016 v Kazu na Japonskem.