ZVEZA
SLOVENIJE

sreda, 4. avgust 2021, ob 16.30 uri

Janja Garnbret zmagala v kvalifikacijah in gre v finale

Janja Garnbret bo predstavnica Slovenije v petkovem finalu kombinacije športnega plezanja na poletnih olimpijskih igrah v Tokiu. V finale najboljše osmerice, ki se bo merila za zgodovinsko zlato kolajno, je napredovala kot zmagovalka današnjih kvalifikacij. Druga Slovenka Mia Krampl je olimpijsko tekmovanje zaključila na 18. mestu.

22-letna Janja Garnbret je v olimpijskem športnem parku Aomi Urban Sports najprej nastopila v hitrostnem plezanju in zasedla 14. mesto, kar je bilo pod njenimi pričakovanji. Druga preizkušnja je bilo balvansko plezanje.

PLEZANJE___Janja_Garnbret__3___002_
Janja Garnbret (Foto: Aleš Fevžer/OKS)

Janja je pokazala, da je res top športna plezalka in suvereno osvojila prvo mesto. Tretja disciplino težavnost je sklenila na četrtem mestu. Zmnožek dosežkov ji je prinesel končnih 56 točk za najboljši dosežek kvalifikacij.
Druga slovenska predstavnica Mia Krampl je premierne olimpijske igre končala prvi dan tekmovanja na končnem 18. mestu.

PLEZANJE___Mia_Krampl__6___002_
Mia Krampl (Foto: Aleš Fevžer/ OKS)

Najboljši dosežek je dosegla v težavnosti s sedmim mestom. Njen zmnožek je znašal 1764 točk. V hitrosti je bila 18., balvane pa je končala na 14. mestu.