ZVEZA
SLOVENIJE

četrtek, 11. avgust 2022, ob 23. uri

1. dan EP München: 5 deklet in 3 fantje v polfinale

Olimpijska prvakinja Janja Garnbret je vodilna po prvem dnevu tekmovanj v težavnostnem plezanju, še štiri dekleta so se uvrstila v polfinale. Trije fantje so se v balvanih uvrstili v polfinale.
Prvi dan na evropskem prvenstvu v športnem plezanju v Münchnu so se slovenski športni plezalci odlično izkazali.

Vseh pet deklet, ki je plezalo kvalifikacije v težavnostnem plezanju, se je uvrstilo v sobotno polfinale. Najboljša je zopet bila Janja Garnbret, ki je tudi edini uspelo na eni smeri priplezati do vrha. Poleg Janje so si nastop v polfinalu težavnostnega plezanja zagotovile tudi Mia Krampl, ki  je z višinama 54+ in 43+ druga, Vita Lukan šesta (48+, 38+), Lučka Rakovec sedma (52, 26), Sara Čopar 11. (36+, 37+).

Uspešni so bili tudi moški v kvalifikacijah balvanskega plezanja. Na izjemnem prizorišču so se v polfinale uvrstili Jernej Kruder s tretjim, Anže Peharc z 11. in Luka Potočar z 19. dosežkom. Brez polfinala sta ostala Zan Lovenjak Sudar na 23. in Gregor Vezonik na 37. mestu.