ZVEZA
SLOVENIJE

nedelja, 2. september 2012, ob 0. uri

Arco Rock Master Festival 2012 - BRON za Klemna Bečana

Zadnje dni avgusta in prvi vikend v septembru 2012 je v Arcu (Italija) potekalo znamenilo tekmovanje Arco Rock Master, ki ima najdaljšo tradicijo v vsej zgodovini tekmovanj v športnem plezanju na svetu. Odlično so se odrezali naši tekmovalci v balvanih - Klemen Bečan je osvojil BRON. Tekom tekmovanja so razglasili tudi legende športnega plezanja, ki so v 2011 dosegle največje.
IFSC_logo_150px_whiteSelektor slovenske članske reprezentance SImon Margon je poročal: V Arcu je program kljub dežju potekal uspešno inpo vseh načrtih. Prvi dan mastra sta v finalu težavnosti tekmovala Urban Primožič in Klemen Bečan, ki sta dosegla 8 in 10 mesto. Urban v finalu nastopil z 6. višino predtekmovanja in je v finalu nekoliko pokvaril uvrstitev vendar z solidnim nastopom vseeno pokazal, da je res v dobri formi. Ramon Julian Puigblanque in Angela Eiter (oba aktualna svetovna prvaka) sta dosegla vsak svojo šesto zmago na največjem mastru v Arcu, ki je sicer tekmovanje z najdaljšo tradicijo v športnem plezanju na svetu.
Predvsem pri ženskah je manjkalo precej zvenečih imen,saj ni nastopila nobena izmed finalistk zadnje tekme svetovnega pokala v Imstu. Manjkali sta tudi povabljeni Maja Vidmar, ki zaenkrat uspešno sanira poškodbo prsta ter Mina Markovič, ki si je pretekli vikend na ogrevanju pred polfinalom SP v Munchnu poškodovala palec. Rentgen je pokazal počeno kost, zato je trenutno na "prisilnem" počitku. Upamo, da bo prihodnji teden že lahko pričela z lažjimi treningi.

Na današnje nadaljevanje balvanov sta se uvrstila tudi Jernej Kruder in Jure Bečan, med 6 povabljenimi pa je tudi Klemen Bečan. Pri ženskah v finalu ni bilo nobene Slovenke.
Sicer je bila tudi v balvanih močna konkurenca, Saj sta med drugim nastopila tudi aktualni svetovni prvaka Rus Dmitrii Sharafutdinov in Avstrijka Anna  Stöhr, ki je v petek prejela tudi nagrado Arco Rock Legends za uvrstitve iz prejšnje sezone.

KSP_PZS_Arco2012_izbrane_legende
Legende - Arco Rock Legends 2012

Popoldne je sledila še večini najbolj spektakularna disciplina - duel. Tu je nastopilo 8 najboljsih tekmovalcev iz včerajšnjega finala težavnosti, tako smo lahko Urbana še enkrat videli nastopati. Zmagala sta Jakob Schubert (AVT) in Rusinja Dinara Fakhritdinova.

Klemen Bečan je v balvanih na mastru v Arcu stopil na zmagovalni oder - osvojil je bron! In sicer se je uvrstil takoj za najboljšima dvema: aktualnim svetovnim prvakom Dmitrijem Sharafutdinovim (zmaga) in zmagovalcem svetovnega poakla 2012 Rustamom Gelmanovim na drugem mestu.
V finalu sta bila tudi Klemnov brat Jure Bečan in Jernej Kruder. Jure je končal na 6. mestu, Jernej pa tokrat na zadnjem mestu finala, na 11. mestu.

REZULTATI Rock Master Balvani (Vir: organizator)