ZVEZA
SLOVENIJE

sobota, 15. september 2012, ob 0. uri

Svetovno prvenstvo Pariz 2012: še trije polfinalisti danes v boj

Na svetovnem prvenstvu v športnem plezanju v Parizu bodo danes na sporedu še preostali trije slovenski polfinalni nastopi. V težavnosti bodo mesto med osmerico najboljših športnih plezalcev na svetu lovili veteran Klemen Bečan in predstavnika mlajše generacije slovenskih športnih plezalcev Urban Primožič in svetovni mladinski podprvak Domen Škofic
IFSC_logo_150px_white»Prepričan sem, da so ob dobrem plezanju vsi trije sposobni uvrstitve v finale, bo pa treba pokazati res zelo veliko,« je pred današnjim polfinalom v težavnosti v moški konkurenci dejal selektor slovenske članske reprezentance v športnem plezanju Simon Margon. Konkurenca je namreč res močna. V kvalifikacijah je kar sedem tekmovalcev preplezalo obe smeri do vrha, med njimi tudi vsi trije tekmovalci, ki so lani v Arcu stali na stopničkah, branilec naslova Španec Ramon Julian Puigblanque, aktualni podprvak Avstrijec Jakob Schubert in bronasti Čeh Adam Ondra. Trije Slovenci so si s 23. mestom priborili zadnje vstopnice za nadaljevanje tekmovanja.

Klemen Bečan je v včerajšnjem polfinalu v balvanskem plezanju zasedel končno 13. mesto, Maja Vidmar pa je prvenstvo v polfinalu težavnosti sklenila na 17. mestu. Trije slovenski predstavniki pa so prvenstvo končali že v kvalifikacijah. Tina Šušteršič je v težavnosti zasedla končno 29. mesto, Jernej Kruder je bil 31. v balvanih, Jure Raztresen pa je 31. mesto zasedel v težavnosti.

Na lanskem svetovnem prvenstvu v italijanskem Arcu je Mina Markovič kot edina slovenska finalistka v finalu težavnosti v ženski konkurenci osvojila šesto mesto in skupno bronasto kolajno v kombinaciji. Tridesetletni Bečan je lani v Arcu nastope v težavnosti končal že v kvalifikacijah na 33. mestu, 18-letni Škofic, ki je letos na mladinskem svetovnem prvenstvu v Singapurju osvojil srebrno kolajno, je bil na svojem prvem SP v Arcu na 26., zadnjem mestu polfinala, debitanta 20-letnega Primožiča pa danes v Parizu čaka prvi polfinalni nastop na svojem premiernem svetovnem prvenstvu.

Markovičeva je letošnje svetovno prvenstvo odpovedala zaradi poškodbe desnega palca na roki. Najboljša slovenska športna plezalka dobro okreva in bo po napovedih iz slovenskega tabora že pripravljena za nastop na naslednji tekmi svetovnega pokala v težavnosti v belgijskem Puursu konec prihodnjega tedna. Markovičeva je vodilna tekmovalka v skupnem seštevku svetovnega pokala v težavnosti.