ZVEZA
SLOVENIJE

sobota, 22. september 2012, ob 0. uri

SP težavnost, Puurs - Mina Markovič uspešna četrta!

Četrta tekma svetovnega pokala v težavnostnem plezanju včeraj in danes, 21. in 22. septembra, je Sloveniji zopet prinesla lepo uvrstitev – Mina Markovič se je po poškodbi uspešno vrnila s četrtim mestom.
IFSC_logo_150px_whiteV ženski konkurenci sta nastopili naši najboljši Mina Markovič in Maja Vidmar, ki je na letošnjem svetovnem prvenstvu v Parizu dosegla  17. mesto v težavnosti; v moški konkurenci pa so tekmovali vsi trije najboljši s svetovnega prvenstva: Urban Primožič in Domen Škofic (oba 16. mesto, s tem sta izboljšala dosedanjo rekordno uvrstitev moške vrste v težavnostnem plezanju na svetovnih članskih prvenstvih) in Klemen Bečan (23. v težavnosti, sicer pa tudi 13. v balvanih).
Mina na svetovnem prvenstvu ni nastopala, saj je bilo za poškodovani prst še preveč tvegano.

Včeraj in danes je šlo našim tekmovalcem dobro, v današnji polfinale se je uvrstilo vseh pet reprezentantov, Mina pa se je uvrstila tudi v popoldanski finale, v katerega se je uvrstila kot šesta iz polfinala. V finalu je dala še več od sebe in dokazala, da se uspešno vrača po poškodbi.

V polfinalu pa so ostali Klemen na 12. mestu, Domen (17.) in Urban (23.), Maja pa je dosegla 14. mesto.
Trener Roman Krajnik je zadovoljen ocenil tekmo v Puursu, predvsem pa Minino vrnitev po poškodbi prsta: »Končana je še ena tekma. Mina je zaključila na četrtem mestu. Po poškodbi je to odličen rezultat, predvsem pa potrditev, da je na pravi poti do forme pred poškodbo. Malo ji še manjka pravega občutka, kar pa bova dodelala do naslednje tekme, kjer startamo na vrh.«

V moški konkurenci je zmagal Španec Ramón JULIAN PUIGBLANQUE, sledil mu je Švicar Lachat, za njim pa se je na tretje mesto zavihtel FRancz Dsgranges. Pri ženskah je tekmo dobila Korejka Jain Kim, Ernstova je uspela na drugem mestu, na tretjem mestu pa je tekmo zaključila še ena Avstrijka, Rockova.

Mina Markovič tudi po četrti od devetih tekem (težavnosti) vodi v svetovnem pokalu v težavnostnem plezanju 2012, prav tako v kombinaciji. Na prvi letošnji tekmi SP v težavnosti v Chamonixu je zmagala, v Briançonu je bila četrta, nato pa se je v Imstu zopet zavihtela na stopničke, bila je druga; v Puursu pa je torej potrdila vrnitev po poškodbi z mestom tik pod stopničkami..

REZULTATI (Vir: IFSC)

Ženske:
1. Jain KIM, KOR
1. Johanna ERNST, AVT
3. Magdalena RÖCK, AVT
4. Mina MARKOVIČ, SLO

Skupaj nastopilo: 38 tekmovalcev.

Do konca svetovnega pokala v težavnostnem plezanju po Puursu (21.-22. 9. 2012) sledi še pet tekem, zaključek pa bo zopet v domačem Kranju:
Atlanta (ZDA), 29.-30. 9. 2012
Xining (KIT), 12.-13. 10. 2012
Mokpo (KOR), 20.-21. 10. 2012
Inzai (JAP, 27.-28. 10. 2012
Kranj (SLO), 17.-18. 11. 2012

V Atlanto potujejo Mina Markovič in Maja Vidmar er Domen Škofic in Urban Primožič.

Ogled tekme svetovnega pokala je bil v času tekmovanja možen V ŽIVO tudi prek spletne IFSC TV.