ZVEZA
SLOVENIJE

sobota, 13. julij 2013, ob 0. uri

EP v težavnosti, Chamonix 2013 - Mina in Maja prepričljivo v finale

Tretji dan evropskega prvenstva v težavnostnem plezanju v francoskem Chamonixu, danes, 13. julija 2013, je potekal polfinalni obračun najboljših 26 tekmovalcev in 26 tekmovalk. Izmed šestih slovenskih polfinalistov sta se v večerni finale uvrstili le Mina Markovič in Maja Vidmar.
Markovičeva in Vidmarjeva bosta edini slovenski predstavnici v finalu, med osmerico najboljših športnih plezalk stare celine v težavnostnem plezanju.

Po lahkih kvalifikacijah je polfinale ponudilo pravo zahtevnost smeri, v kateri so se znašle le najboljše tekmovalke in tekmovalci. Vrha smeri sta se dotaknili le Avstrijka Magdalena Röck in najboljša Slovenka Markovičeva, ki je šla zadnja v smer ter kot dvakratna skupna zmagovalka svetovnega pokala v težavnosti upravičila sloves favoritinje. Maji Vidmar sta do vrha zmanjkala le dva giba, tretje mesto polfinala pa je delila s še tremi tekmovalkami. V moškem polfinalu sta smer preplezala v celoti le aktualni evropski prvak Španec Ramon Julian Puigblanque in Rus Dmitry Fakiryanov.

V polfinalu je slovenske barve branilo šest športnih plezalcev. Domen Škofic, deseti po kvalifikacijah, je prvenstvo končal na 11. mestu, še ne polnoletni Martin Bergant je zasedel končno 22. mesto (po kvalifikacijah je bil 19.), Sergej Epih pa je bil nazadnje 24. od 26 polfinalistov. Zadnja slovenska predstavnica v polfinalu Tina Šušteršič je po 20. mestu v kvalifikacijah zasedla končno 25. mesto. Sedmi Slovenec v Chamonixu Jure Raztresen je tekmovanje končal že v kvalifikacijah na 28. mestu.

Vir: STA, Aleksander Mladenović

Začetek finala: danes ob 21.15.

REZULTATI po polfinalu (Vir: IFSC).