Turnosmučarska sezona Nejca Kuharja v številkah

Gorski športi |
Komisija za gorske športe |
Objavil(a): Manca Ogrin
Naš najuspešnejši turni smučar Nejc Kuhar, tudi član slovenske reprezentance v tekmovalnem turnem smučanju, je potegnil črto pod letošnjo sezono, katere vrhunec je bilo svetovno prvenstvo v Verbierju, in jo na svoji spletni strani prikazal v številkah in skozi prizmo tekmovalnih dosežkov.
Višinski metri na smučeh: 120.000
Število dni na smučeh: 98
Število tekem: 16

Letošnja zimska sezona je bila zame malo drugačna od prejšnjih. Veliko sprememb v življenje je vnesel sin Oskar, nekaj tudi delo v 11/11, kjer sem bil glavni krivec, da smo dobro začeli prodajo turnosmučarske opreme. Zato si pred sezono nisem zastavil kakšnih večjih ciljev, zato je bilo tudi treninga nekoliko manj, malo pa so k temu botrovale tudi snežne razmere.

nejc_kuhar_verbier_foto_iztok_cukjati
Vrhunec Nejčeve sezone je bilo svetovno prvenstvo v turnem smučanju v Verbierju (foto Iztok Cukjati)

Vrhunec sezone je bilo vsekakor svetovno prvenstvo v Verbierju, kjer sem z 11. in 15. mestom presegel svoja pričakovanja. Ta so se mi nato nekoliko dvignila za zaključek svetovnega pokala, kjer pa več od 12. in 18. mesta nisem uspel priti. Izpostaviti gre zmago na Mountain Attacku (Tour) in na avstrijskem DP ter 3. mesto na Cima d'Asti. V Sloveniji sem tudi letos pobral vse, kar se je dalo, z zmago na DP v verticalu in na klasiki ter v slovenskem pokalu.

Kljub manjšemu angažmaju lahko rečem, da je bila to uspešna sezona, hkrati pa optimistično gledam v prihajajočo poletno, ki se ji bom letos posvetil še bolj.