četrtek, 21. november 2019
PRIJAVI SE
E-naslov
Geslo
zapomni si me [shrani piškotek]
REGISTRACIJA PRIJAVA
Pozabljeno geslo 
 Prijava / registracija  Prijava na E-novice  English language
POIŠČI

Forum
Zadnji komentarji
Vsi komentarji

NOVICE  

ponedeljek, 7. november 2016, ob 7. uri, ogledov: 4024

Mladinsko svetovno prvenstvo v športnem plezanju Guangzhou 2016

Športno plezanje | 
Komisija za športno plezanje | 
Društvo Šaleški alpinistični odsek | Planinsko društvo Kranj | Planinsko društvo Radovljica | Planinsko društvo Celje - Matica | Športno društvo Proteus | 
Objavil(a): Manca Ogrin
Kitajski Guangzhou je od 7. in 13. novembra središče mladinskega športnega plezanja, saj gosti mladinsko svetovno prvenstvo v težavnostnem, balvanskem in hitrostnem plezanju. Na tekmovanje je prijavljenih 881 mladih športnih plezalk in plezalcev iz 41 držav, ki se bodo pomerili v treh starostnih kategorijah. Slovensko mladinsko reprezentanco bo v težavnosti in balvanih zastopalo šest plezalk in trije plezalci.
Na Kitajsko je odpotovalo devet članov slovenske mladinske reprezentance v športnem plezanju s selektorjem Anžetom Štremfljem in trenerjem Domnom Švabom. V središču pozornosti v kategoriji kadetinj bo Janja Garnbret, svetovna mladinska prvakinja v težavnosti in balvanih 2015, ki je tudi v članski konkurenci dosegla naslov svetovne prvakinje 2016 in skupne zmagovalke svetovnega pokala 2016. V kadetski kategoriji bo letos nastopila tudi Mia Krampl, svetovna mladinska podprvakinja 2015 v težavnosti v konkurenci starejših deklic in bronasta na mladinskem evropskem prvenstvu 2016 v težavnosti v konkurenci kadetinj. Lanski uspeh - bron na MSP Arco 2015 - bosta poskušala izboljšati ali ubraniti Vita Lukan, lani starejša deklica, letos že kadetinja, in mladinec Anže Peharc.

Slovenska ekipa na mladinskem svetovnem prvenstvu v športnem plezanju Guangzhou 2016
Starejše deklice (do 16 let): Lučka Rakovec (ŠD Proteus)
Starejši dečki (do 16 let): Luka Potočar (ŠPO PD Radovljica)
Kadetinje (do 18 let): Janja Garnbret (Šaleški AO), Mia Krampl (AO PD Kranj), Vita Lukan (ŠPO PD Radovljica) in Tjaša Slemenšek (Šaleški AO)
Kadeti (do 18 let): Matic Kotar (ŠD Proteus)
Mladinke (do 20 let): Julija Kruder (ŠPO PD Celje Matica)
Mladinci (do 20 let): Anže Peharc (AO PD Kranj)
Selektor: Anže Štremfelj
Trener: Domen Švab

Slovenska_mladinska_reprezentanca_v_sportnem_plezanju_foto_Luka_Fonda
Člani slovenske mladinske reprezentance v športnem plezanju na mladinskem svetovnem prvenstvu Guangzhou 2016: (zgoraj) Janja Garnbret, Mia Krampl, Vita Lukan, Tjaša Slemenšek, (spodaj) Luka Potočar, Lučka Rakovec, Matic Kotar, Julija Kruder in Anže Peharc. (foto Luka Fonda)

Program tekmovanja (po lokalnem času, v Sloveniji minus 7 ur časovne razlike)

Ponedeljek, 7. november
9:30-18:30     kvalifikacije TEŽAVNOST (1. smer)

Torek, 8. november

9:30-18:30     kvalifikacije TEŽAVNOST (2. smer)

Sreda, 9. november

9.30-12:00     polfinale TEŽAVNOST
15:00-16:15   finale TEŽAVNOST starejše deklice, kadetinje, mladinke
16:15-17:30   finale TEŽAVNOST starejši dečki, kadeti, mladinci
18:00-18:30   podelitev medalj TEŽAVNOST

---> Rezultati težavnost
Starejše deklice: 15. Lučka Rakovec
Starejši dečki: 4. Luka Potočar
Kadetinje: 1. Janja Garnbret, 2. Mia Krampl, 3. Vita Lukan, 5. Tjaša Slemenšek
Kadeti: 21. Matic Kotar
Mladinke: 19. Julija Kruder
Mladinci: 15. Anže Peharc
>>>>> Trojna slovenska zmaga na MSP na Kitajskem: Janja prva, Mia druga, Vita tretja v težavnosti

Četrtek, 10. november
9:00-12:00     kvalifikacije BALVANI starejši dečki (2 skupini)
14:00-17:00   kvalifikacije BALVANI kadeti (2 skupini)
19:00-21:30   kvalifikacije BALVANI mladinci (2 skupini)

Petek, 11. november
9:00-12:00     kvalifikacije BALVANI starejše deklice (2 skupini)
14:00-17:00   kvalifikacije BALVANI kadetinje (2 skupini)
19:00-21:30   kvalifikacije BALVANI mladinke (2 skupini)

Sobota, 12. november
8:30-14:30    polfinale BALVANI starejši dečki, kadeti & mladinci
17:00-19:00  polfinale BALVANI starejše deklice, kadetinje & mladinke

Nedelja, 13. november
9:00-11:00    finale BALVANI starejši dečki & starejše deklice
13:00-15:00  finale BALVANI kadeti & kadetinje
17:00-19:00  finale BALVANI mladinci & mladinke

Komentarji

Oddaj svoj komentar >>
Prikaži vse komentarje (0)
© PLANINSKA ZVEZA SLOVENIJE, 2019
SOCIALNA OMREŽJA
Če ti je vsebina všeč, jo objavi na Twitterju in/ali FaceBook-u.

Iskanje med novicami


Išči med

Izprazni Iskanje
 
Prikaži vse zapise
ZADNJE NOVICE
 
Planinska zveza Slovenije
Ob železnici 30a, p. p. 214
SI-1001 Ljubljana

+ 386 (0)1 43 45 680
info@pzs.si
Aktualno
Novice
Dogodki, aktivnosti
Zadnje v forumu
Zadnji komentarji
Članarina
Spletna včlanitev
Prednosti članstva
Vrste članstva in cenik
Prijava nezgode
Planinstvo
Planinske koče
Planinske poti
Komisije in odbori
Planinska društva
Planinska kultura
Planinski vestnik
Slovenski planinski muzej
Planinska založba
Življenje pod Triglavom
Podpiram planinstvo
Dohodnina
SMS donacije
Sklad Okrešelj
Naši partnerji
O PZS
Osebna izkaznica
Kontakti / kje smo
Vodstvo
Strokovna služba
Prijava | Registracija | Piškotki (cookies) Splošni pogoji delovanja O avtorjih