Prijava na E-novice  English language
POIŠČI

NOVICE

ponedeljek, 29. maj 2017, ob 16.20 uri, ogledov: 3008

Bron za Lučko in Luko na prvi tekmi evropskega mladinskega pokala v športnem plezanju 2017

Športno plezanje |
Komisija za športno plezanje |
Objavil(a): Manca Ogrin
V soboto in nedeljo, 27. in 28. maja 2017, je v avstrijskem Imstu potekala prva tekma za evropski mladinski pokal v težavnostnem plezanju. Slovenska mladinska reprezentanca v športnem plezanju, ki jo je zastopalo 16 tekmovalcev, se je v domovino vrnila z dvema bronastima medaljama, ki sta ju osvojila Lučka Rakovec in Luka Potočar.
Za uvrstitve na najnižjo stopničko zmagovalnega odra sta poskrbela Lučka Rakovec med kadetinjami in Luka Potočar med kadeti. Med desetimi finalisti v vsaki kategoriji je poleg obeh nosilcev medalj plezalo še osem slovenskih tekmovalcev oz. tekmovalk. Najbližje medalji je bila s četrtim mestom Maja Majcen v kategoriji starejših deklic, njena sotekmovalka Lucija Tarkuš pa je zasedla sedmo mesto. V kategoriji starejših dečkov smo imeli dva finalista. Andrej Polak je zasedel šesto, Anej Batagelj pa deveto mesto. V kategoriji kadetinj je zelo močna slovenska zasedba spet pokazala, da tudi ekipno sodi med najboljše na svetu, saj so se poleg nosilke medalje v finale uvrstile tudi preostale tri tekmovalke. Urška Repušič je dosegla šesto, Vita Lukan sedmo in Lana Skušek deseto mesto. V kategoriji kadetov je v finalu plezal še Klemen Novak, ki je zasedel končno sedmo mesto.

imst_2017_lucka_luka_foto_sjct
Lučka Rakovec in Luka Potočar v Imstu z bronom v kadetski konkurenci (foto slovenska mladinska reprezentanca v športnem plezanju)

Slovenske uvrstitve na mladinskem evropskem pokalu - Imst 2017

Mladinke: 14. Tjaša Slemenšek
Kadeti: 3. Luka Potočar, 7. Klemen Novak, 30. Žiga Zajc
Kadetinje: 3. Lučka Rakovec, 6. Urška Repušič, 7. Vita Lukan, 10. Lana Skušek
St. dečki: 6. Andrej Polak, 10. Anej Batagelj, 31. Aljaž Resnik, 32. Grega Verbuč
St. deklice: 4. Maja Majcen, 7. Lucija Tarkuš, 14. Letija Fajfar, 22. Betka Debevec

Vsi rezultati težavnost Imst 2017: STAREJŠI DEČKI, STAREJŠE DEKLICE, KADETI, KADETINJE, MLADINCI, MLADINKE

Vir: Jernej Peterlin, Friko.si

PDF Slovenska mladinska reprezentanca v športnem plezanju - člani in tekme 2017 (63 KB)