Športno plezanje |
Komisija za športno plezanje |
Planinsko društvo Kranj | Športno društvo Proteus | Planinsko društvo Radovljica |
Objavil(a): Manca Ogrin
Na prvi letošnji tekmi za mladinski evropski pokal v balvanskem plezanju, ki je bila 28. in 29. aprila v Gradcu, so dekleta priplezala tri medalje za Slovenijo. Brona so se veselile Letija Fajfar, Lučka Rakovec in Vita Lukan.

Gradec je gostil uvodno tekmo v balvanskem plezanju za mladinski evropski pokal. Tekme, na kateri je v treh starostnih kategorijah nastopilo kar 275 tekmovalcev iz 23 držav, se je udeležila tudi 18-članska slovenske mladinske reprezenance v športnem plezanju. V soboto so vse kategorije plezale v osmih kvalifikacijskih balvanih, po deset najboljših pa se je uvrstilo v nedeljski finale.

V finalu je našo ekipo zastopalo kar 9 tekmovalk oz. tekmovalcev. Močnejši ženski del ekipe se je domov vrnil s tremi bronastimi medaljami, ki so jih dosegle Letija Fajfar v kategoriji mlajših deklic, Lučka Rakovec v kategoriji kadetinj in Vita Lukan v kategoriji mladink.

e_gradec_vita_lukan_bron_foto_sjct
Vita Lukan (na fotografiji desno) tretja v kategorji mladink, brona sta se veselili tudi Letija Fajfar med mlajšimi deklicami in kadetinja Lučka Rakovec (foto slovenska mladinska reprezentanca v šp. plezanju)

Tudi drugi finalisti so nastopili zelo dobro. V kategoriji mladink so se v zaključek uvrstile vse naše tekmovalke. Urška Repušič je zasedla 4. mesto, Mia Krampl 6. mesto in Tjaša Slemenšek 8. mesto. Pri dekletih je bila v finalu kategorije starejših deklic še Betka Debevec, ki je zasedla 6. mesto. Pri fantih smo imeli dva finalista. Bine Meke je v kategoriji starejših dečkov zasedel 5. mesto, enak rezultat pa je dosegel tudi Matic Kotar v kategoriji mladincev.