petek, 17. maj 2024
PRIJAVI SE
E-naslov
Geslo
zapomni si me [shrani piškotek]
REGISTRACIJA PRIJAVA
Pozabljeno geslo 

Planinske koče – rezervacije
 Prijava na E-novice  English language
POIŠČI

FORUM PZS (zapisi iz stare spletne strani)

Košutnikov turn

dracic: petek, 17. junij 2005, ob 21.44 uri; ogledov: 0
V nedeljo (19) bi šel na Košutnikov turn iz slovenske strani. Ali je za navadnega planinca bolj priporočljiva pot iz Zg. Dolge njive ali tista iz Sp. Dolge njive in katera je lepša? V Klinarjevem vodniku Karavanke je namreč tista iz zgornje planine napisana v drobnem tisku in označena kot slabše označena in skoraj brezpotna. Hvala.

Odgovori

dracic: petek, 17. junij 2005, ob 21.44 uri
V nedeljo (19) bi šel na Košutnikov turn iz slovenske strani. Ali je za navadnega planinca bolj priporočljiva pot iz Zg. Dolge njive ali tista iz Sp. Dolge njive in katera je lepša? V Klinarjevem vodniku Karavanke je namreč tista iz zgornje planine napisana v drobnem tisku in označena kot slabše označena in skoraj brezpotna. Hvala.
dido: sobota, 18. junij 2005, ob 5.48 uri
Spoštovani! Lahko da je bilo tako včasih. Danes pa vodi pot iz sp. Dol. njive taksna da jo je nemogoce zgresit. Jaz obicajno grem gor po tej iz sp. njive, je bolj strma in se vracam po poti cez zg. njivo. Lepa razgledna pot predvsem ob povratku. Lep dan Dido
manca: sreda, 22. junij 2005, ob 11.01 uri
Zanima me, kakšno je stanje plezalne poti iz Avstrije in kakšna je pot po Vzhodni grabi...; avtor knjige 50 zav. plezalnih jo za sestop ne priporoča, zaradi drobljivosti... in pa propadlih varovalnih naprav; je res tako grozno... ali je že obnovljena??
Mitja: četrtek, 23. junij 2005, ob 1.01 uri
Stanje plezalne poti je bilo lani septembra brezhibno. Takoj pri vstopu je bila sicer pretrgana jeklenica, kar pa ni povzročalo prevelikih težav. Boš pa tam zagotovo spoznala, kaj je to krušljivost. Morda kot nasvet, če boš videla nad seboj koga, da pleza proti vrhu, raje počakaj na varnem mestu pred vstopom v steno, dokler ne bo pot prosta. Kar se pa tiče povratka po poti, ki jo omenjaš, sta jo tudi meni, lani na vrhu, dva Avstrijca odsvetovala.
manca: petek, 1. julij 2005, ob 13.58 uri
Mitja, hvala za izčrpno poročilo :); zanima me še, v kakšnem stanju je pot do koče in kako je s plačilom cestnine oz. koliko je?
Mitja: sobota, 2. julij 2005, ob 17.12 uri
Èe imaš morda v mislih planinsko pot do koče, ti je žal ne morem opisati, saj sem se sam pripeljal do nje po makadamski cesti za ceno treh evrov, ki pa mi jih je bilo v veselje prispevati prijetni gospe takoj za odcepom nad Selami, če ne drugega že zaradi prijaznega pozdrava in kratkega klepeta v slovenščini. :D
manca: ponedeljek, 4. julij 2005, ob 11.08 uri
... prav to sem mela v mislih; 3€ ni taka reč - še vedno manj kot pr nas :?; prijazen klepet pa tud nekaj velja !!
arl: ponedeljek, 4. julij 2005, ob 18.57 uri
Sam sem sestopil po vzhodni grapi pred 2 letoma. Spust ni preveč zahteven. Zgoraj je nekaj potrgane zajle, potem sledi manjši skok(ni težaven), naprej pa tako melišče da kar vriskaš. Največji problem je bil zelo trd sneg na enem delu poti, tako da ti priporočam cepin.
mariborcan: sreda, 20. julij 2005, ob 21.27 uri
Omenjeno turo - vzpon po poti ÖTK in sestop skozi Vzhodno grapo - sem opravil danes (20.07.2005) (no, v resnici sem jo pred tem ze dvakrat, vednar je od takrat minilo ze kar nekaj casa) in prinasam najnovejse informacije. Stanje varoval na poti ÖTK je dobro, je pa stena zelo krusljiva. Sestop skozi Vzhodno grapo ni posebno prijeten, saj je teren zelo krusljiv in nam na drobirju lahko hitro zdrsne. Prave poti v vecjem delu grape ni, so pa na pomembnejsih mestih oznake (rdece packe). Grapa ima dva skoka, ki pa sta (prav presenetljivo) dobro zavarovana - vidi se, da je jeklenica novejsega datuma, po mojem mnenju ne starejsa od enega leta (v drugem skoku je nova jeklenica napeljana zraven stare, zarjavele). Drugace pa je stvar zavarovana v stilu poti ÖTK - precej ohapne jeklenice, ki visijo cez skok, brez dodatnih klinov, skob ipd. - vendar pa je to dovolj, da se lahko brez vecjih tezav spustimo cez skoka. Na ostalih mestih v grapi (razen teh dveh skokov), kot ze receno, ni varovalnih naprav in tudi prave poti ne. Opozoril bi, da moje porocilo velja za danes in da je zaradi velike krusljivosti mozno, da bo stanje cez kaksen mesec ze drugacno (beri: ne me drzati za besedo, da so jeklenice nove in brezhibne :D ). Povedal bi se, da se mi melisce pod grapo ni zdelo posebno kvalitetno - melisce pod potjo ÖTK je nedvomno bolj primerno za voznjo; hocem povedati, da se boste usteli, ce se boste za sestop skozi Vzhodno grapo odlocili zato, da bi z voznjo po meliscu pod grapo kaj profitirali! Je pa pot skozi Vzhodno grapo tudi kar nekaj daljsa od poti vzpona (ÖTK) - sestop namrec sprva poteka vstran od smeri koce in je treba na dnu grape precej casa preckati cez melisca pod stenami proti levi do stika s potjo vzpona. Ce torej zelite cimbolj udobno in hitro priti nazaj na izhodisce, potem pravih argumentov za sestop skozi Vzhodno grapo ocitno ni. Ce pa vam je vsec malenkost bolj "pustolovski" sestop in se ne zelite vracati po isti poti, pa je morda smiselno razmislit o Vzhodni grapi. Unicena varovala, ki jih omenja vodnik "50 zavarovanih plezalnih poti", vas, vsaj v tem trenutku, ne rabijo odvrniti, saj so jeklenice v obeh skokih, kot sem ze dejal, obnovljene. Prav tako se vam ni treba bati trdega snega, ki ga omenja arl, saj ga trenutno ni niti krpice! Glede cestnine do koce lahko potrdim predhodnike - 3€ za osebni avtomobil.
navdušena: petek, 2. september 2005, ob 14.01 uri
1.9. sva opravila prečenje Kofce - Kladivo - Škrbina - Macesje _ košutnikov turn. S Kofc do Košutnikovega turna je hoje (poudarjam hoje, ne teka) 5 - 6 ur. Pot je tehnično malo zahtevna, sestavljena iz več vzponov in spustov, je pa treba biti pazljiv - večkrat poteka na robu; na avstrijsko stran je pobočje strmo, na nekaterih mestih prepadno. Markacije so, zlasti tam, kjer jih potrebujemo, sicer pa je v glavnem dobro uhojena steza po samem robu - grebenu, tako, da orientacija ni težavna. Na zadnjem delu poti je nekaj klinov in jeklenic, ki olajšajo gibanje, nekatere so že precej stare, a še vedno dokaj sigurne. S Košutnikovega turna je še ura spusta do Sp. dolge njive in potem še ura do Medvodja. Lahko se vrnemo tudi na Kofce, kamor bi naj hodili (nisva šla) morda še tri ure in pol - tako piše. Zelo priporočam tudi turo z Ljubelja (star mejni prehod) preko Košutice do Kofc.
miro: ponedeljek, 10. oktober 2005, ob 8.16 uri
V nedeljo sem bil na vrhu po zahodni strani gor in po vzhodni strani dol . Do Medvodja z avtomZelo lepa tura vendar bi jo rad ponovil ob lepem vremenu(v nedeljo megla in oblaki nad 1700 m).Zato vprašujem kakšna je pot do Dolgih njiv ,ki je narisana na zemljevidu PZS Karavanke 1:50000 in koliko časa traja(SP.Jezersko -Plešivec-Dolge njive) LP MIro
Vlajko: ponedeljek, 10. oktober 2005, ob 8.26 uri
... pot do Dolgih njiv ,ki je narisana na zemljevidu PZS Karavanke 1:50000 in koliko časa traja(SP.Jezersko -Plešivec-Dolge njive) ...
Vsaj tri ure. Sam poznam bolj nemarkirano traso, kjer poteka zadnji del SAM-a. Vendar, ta poteka ves čas nad "tvojo" potjo, štartna (končna) točka pa je Zgornje Jezersko. Slediš SAM oznakam.
sla: sreda, 19. oktober 2005, ob 8.57 uri
Ali morda kdo pozna "pot", ki se pod Macesnovcem spusti na Avstrijsko stran (skozi škrbino ob Cjajnovcu)?
Marijana & Marko: sreda, 19. oktober 2005, ob 9.45 uri
Sla: Dva popravka pri imenih gora! Pod Macesjem, konkretno pod predvrhom Užnikom. Pot je celo markirana (odcep z grebena) in do škrbine s Cjajnikom(!) prijetna, v žlebu krušljiva, po melišču spodaj pa spet prav luštna. Kaj več (predvsem o Cjajniku) imaš na dnevniku MM.
sla: sreda, 19. oktober 2005, ob 13.18 uri
Prav od vaju sem pričakovala odgovor :-) Pri imenih vem, da sem zabluzila, ker nimam zemljevida pri roki, spomin pa je bolj tako-tako. Ali mogoče poznata kako podobno zadevo v grebenu Košute ali pa okoli Stola?
Marijana & Marko: sreda, 19. oktober 2005, ob 14.02 uri
Ali mogoče poznata kako podobno zadevo v grebenu Košute ali pa okoli Stola?
Podobno čemu?
sla: sreda, 19. oktober 2005, ob 14.50 uri
Tisti "potki " z rdečimi flekci in 2m ketnami :-)
Marijana & Marko: četrtek, 20. oktober 2005, ob 16.17 uri
Midva se na rdeče flekce in ketne ne spoznava najbolje Sva kot bikca in naju rdeča barva zdraži! :lol:
snežka: nedelja, 13. november 2005, ob 23.48 uri
Danes je bila Košuta prav oblegana. Velja vsaj za Tolsto Košuto in Košutnikov turn. Z možem sva se odločila, da greva najprej na Tolsto košuto in nato prečiva še do Košutnikovega turna. Dan je bil lep, razgledi krasni, pod nami pa mlečno morje. "tako naj bi izgledala nebesa" je nekdo napisal v vpisno knjigo na Košutnikovem turnu. pa še nekaj slik: http://planine.moj-album.com/ lp
© PLANINSKA ZVEZA SLOVENIJE, 2024

Iskanje v forumu


Išči v temi

Izprazni Iskanje
 
Prikaži vse zapise
Teme v forumu
Stanje v gorah
Dejavnosti
Splošno
Spletna stran PZS
 
Planinska zveza Slovenije
Ob železnici 30a, p. p. 214
SI-1001 Ljubljana

+ 386 (0)1 43 45 680
info@pzs.si
Aktualno
Novice
Dogodki, aktivnosti
Zadnje v forumu
Zadnji komentarji
Članarina
Spletna včlanitev
Prednosti članstva
Vrste članstva in cenik
Prijava nezgode
Planinstvo
Planinske koče
Planinske poti
Komisije in odbori
Planinska društva
Planinska kultura
Planinski vestnik
Slovenski planinski muzej
Planinska založba
Življenje pod Triglavom
Podpiram planinstvo
Dohodnina
SMS donacije
Sklad Okrešelj
Naši partnerji
O PZS
Osebna izkaznica
Kontakti / kje smo
Vodstvo
Strokovna služba
Prijava | Registracija | Piškotki (cookies) Splošni pogoji delovanja O avtorjih