torek, 21. maj 2024
PRIJAVI SE
E-naslov
Geslo
zapomni si me [shrani piškotek]
REGISTRACIJA PRIJAVA
Pozabljeno geslo 

Planinske koče – rezervacije
 Prijava na E-novice  English language
POIŠČI

FORUM PZS (zapisi iz stare spletne strani)

Brez naslova

Filip: četrtek, 13. avgust 2009, ob 19.08 uri; ogledov: 0
nositi dvojnih debelih zimskih nogavic.
Niti pozimi se ne nosi tega. Trik z dvojnimi nogavicami je v tem, da si najprej obuješ tanke, čimbolj gladke, nato pa še debelejše, in tako v čevlju drsita med seboj obe nogavici in ne noga. Saj vem, da so dvojne nogavice za večino forget it, tako kot pumparice in dokolenke, vendar ni vedno vse res.

Odgovori

ZiRo: torek, 11. avgust 2009, ob 20.37 uri
Pozdrav, Imam vprašanje glede velikosti čevljev. Bral sem, da bi naj imel za prst prostora pri peti, ko prste potisneš naprej. Danes sem se držal tega pri nakupu Alpinih gojzarjev Peak(43). A ugotavljam da pri tem peta ni fiksirana. Malenkost mi miga pri hoji. S tega pa menim da 100 % nastane žulj. Moj problem pa še je v tem ker imam zelo nizko nogo in daljše prste. In zato v nasprotnem primeru-manjša številka(42), se s prsti dotikam koncev če hodim po sprenjem delu čevlja. Kako je s tem, ali tudi vam peta ni čisto na mestu, ali je to normalno da malo miga? Èudi me to da nimajo polovičk, recimo 42 1/2. Prosim za odgovore in mnenja. Lep večer še naprej, Žiga
mariborcan: torek, 11. avgust 2009, ob 21.45 uri
Moje priporočilo bi bilo, da preizkusiš še več različnih modelov. Èevelj ti enostavno mora pasati, ne sme biti povsem tesen, preveč prostora pa seveda spet ni v redu. Èe ti nobena od številk, ki so na voljo pri modelu, ki si ga preizkusil, ne ustreza povsem, probaj še kak drug model oziroma znamko. Malo lahko neprileganje korigiraš tudi z različno debelimi nogavicami, vendar upoštevaj, da v čevlju, ki ga kupuješ za poleti, verjetno ne boš želel nositi dvojnih debelih zimskih nogavic.
jurel: sreda, 12. avgust 2009, ob 21.11 uri
Poizkusi še trik z debelejšim ali pa dodatnim vložkom - mogoče pa vžge ;-)
Filip: četrtek, 13. avgust 2009, ob 19.08 uri
nositi dvojnih debelih zimskih nogavic.
Niti pozimi se ne nosi tega. Trik z dvojnimi nogavicami je v tem, da si najprej obuješ tanke, čimbolj gladke, nato pa še debelejše, in tako v čevlju drsita med seboj obe nogavici in ne noga. Saj vem, da so dvojne nogavice za večino forget it, tako kot pumparice in dokolenke, vendar ni vedno vse res.
Filip: četrtek, 13. avgust 2009, ob 19.14 uri
Poizkusi še trik z debelejšim ali pa dodatnim vložkom - mogoče pa vžge ;-)
Se strinjam - čevelj mora nogo dobro oprijeti, [b:84e08beec0]spredaj in zadaj pa mora biti nekaj tolerance.[/b:84e08beec0] Na vrhu (nartu) seveda tudi, vendar to običajno lahko uravnavamo z vezalkami. Za navzgor malo bolj ohlapno, za dol zategnemo, kadar pa imamo dovolj časa, si čevlje sezujemo in si noge, čevlje in nogavice prezračimo.
ZiRo: ponedeljek, 17. avgust 2009, ob 21.05 uri
hvala za odgovore. sem raje šel zamenjat za številko 8. Danes sem jih šel preizkusit na Boč in so se dobro odrezali.
pismo1: ponedeljek, 17. avgust 2009, ob 22.41 uri
Ja, kaj čem dodati. Tudi jaz sem preizkusil (celo trikrat :idea: ) svoje predprejšnje čevlje na krajši poti na "hišni" gori - Grmada nad Celjem. Super so se obnesli :lol: . Na poti z Raduhe pa žal ne tako dobro :cry: . Upam na najboljše :D
jurel: torek, 18. avgust 2009, ob 8.04 uri
Najbž zadevo že poznate, pa vendar ... Pred leti sem v Alpini poleg čevljev kupil še nekakšen spray - peno, ki ti pomaga "uhoditi" čevelj. Pred uporabo našpricaš čevelj od znotraj, ga obuješ in greš na krajšo - hišno turo. Finta je v tem, da se usnje nekoliko zmehča in se taho lepše uleže po nogi. To nekajkrat ponoviš.
achtron: petek, 21. avgust 2009, ob 3.41 uri
.../
gregcs1: petek, 21. avgust 2009, ob 6.52 uri
In pa seveda: http://www.lekarnar.com/izdelki/hansaplast-obliz-za-zulje-veliki http://www.sportler.com/sportlerShop/prodotto/home/compeed-blister-plasters-toes_3972703 (naredil zadnjič zalogo v Sportlerju - Center Giulia v Trstu) ok zadeva
Èe imaš dobre čevlje tega ne rabiš ;) Pri nogavicah bi poudaril, da je dobro imeti dva para nogavic, ki jih menjamo, ko ene postanejo mokre. Jaz sem še do nedavnega uporabljal cel dan en par, zdaj sem pa naredil par tur z dvojnimi in moram povedat da je razlika kot noč pa dan. A kdo mogoče uporablja dodatne vložke za v čevlje? Èe ja, katere, ter kako se obnesejo?
trust: ponedeljek, 31. avgust 2009, ob 21.27 uri
Pravijo, da se vedno kupi eno številko večjo, kot imaš. Jaz se tega načela hvalabogu nisem držal in sem si kupil gojazrje velikosti 44 tolk mam tudi ostalo obutev in se mi ZELO prilegajo.
milka: sobota, 2. januar 2010, ob 8.20 uri
Mene pa zanima, kakšne čevlje kaj priporočate za male otroke, recimo okrog dveh let. Zdajle brala, da so bili otroci od BH že pri dobrih dveh letih mali pohodniki. Moram svojo počasi (do spomladi) vržt ven z ruzoka. Trenutno ima sicer luštne gojzarje (samo te proizvajajo samo do številke 22.) Od 22-26 velikosti pa ne najdem drugega kot adidaske.
emšovka: sobota, 2. januar 2010, ob 13.11 uri
moji vnukinji so kupili adidaske. Za dvoletnike so ti gojzerji kar primerni - lahki so, podplat pa dobro prime tudi na precej strmih gozdnih poteh in skali. Zraven paše še [url]http://www.kibuba.com/index.php?&cID=135&scID=55&pID=1876[/url] in [url]http://www.kibuba.com/index.php?&cID=135&scID=55&pID=85[/url] (ko gojzerji in prva povezava in kamenčki in ... niso več zadostna vzpodbuda).
milka: sobota, 2. januar 2010, ob 13.42 uri
verjetno so čevlji res manjši problem, kot zmotivirat jih, da hodijo v isto smer . zaenkrat mi to še ne uspeva
Domen: sobota, 2. januar 2010, ob 18.10 uri
Seveda obstajajo tudi gojzarčki od št. 22-26, naši otroci so jih vsi dali skozi in se odlično obnesejo. Mislim, da smo prav vse kupili v Alpini, cena pa je bila povsem sprejemljiva, nič večja, kot za kak drug otroški čevelj. Glede izbire modela tu seveda ni kake znanosti, jih pa osebno vsekakor priporočam in se mi zdijo mnogo primernejši za prve korake po gričih, kot kake adidaske. Èe odmislimo vzgojni vidik (da že 3-letni otrok točno ve, da za v hribe obstaja posebna obutev), je korak vendarle bolj stabilen, poleg tega pa njihova uporaba sploh ni omejena zgolj na hribe, ampak se sploh v prehodnih obdobjih več kot odlično obnesejo tudi v dolini.
emšovka: ponedeljek, 4. januar 2010, ob 11.31 uri
no, adidaske iz zgornjih postov so čisto solidni gojzerčki. Samo za v hribe, za po dolini so pa superge
milka: torek, 5. januar 2010, ob 16.12 uri
Sem naredila potem celo analizo prek interneta. Zaenkrat do številke 26 bolj ali manj res samo gojzerji od Adidasa (luštni, mogoče edino mal pretrd podplat, za take tamale). Alpina štarta z 26. Bomo začeli spomladi trenirat z navadnimi supergami, in če se ji bo dalo hodit, dobi potem gojzarje. Nočem ji glih zamorit hribe že v otroštvu.
dejan: sobota, 11. september 2010, ob 18.56 uri
Pa še moje vprašanje o čevljih. Imam usnjene gojzarje z gore tex membrano. Na kakšen način oz. s čim jih zaščitite oz. impregnirate. Bi bila mast o.k.? Spreji so namreč dragi pa še cel sprej praktično porabiš enkrat. Hvala zaodgovor. LP Dejan
geppo: sobota, 11. september 2010, ob 19.03 uri
Jaz jih mažem s tjulnovo mastjo - kupim jo v prodajalni z obutvijo. Lp
mosovnik: sobota, 11. september 2010, ob 20.44 uri
Idi v Iglu in zahtevaj kremo iz čebeljega voska. Cena in količina sprejemljiva, učinek pa odličen.
dejan: nedelja, 12. september 2010, ob 15.18 uri
Hvala za odgovore. Imam tjulnjovo mast (sicer sem jo dolgo iskal ker se je ne dobi) nisem pa bil siguren ker še nisem imel gojzarjev z gtx membrano. No jih bom kar s to mastjo namaza. LP Dejan
korl: ponedeljek, 13. september 2010, ob 8.59 uri
V kolikor imaš obutev z goretex membrano, potem se najprej pozanimaj katera inpregnacijska sredstva so primerna za tovrstno obutev. Sam uporabljam sprej in še nikoli mi ga ni uspelo porabiti naenkrat.
Buster: nedelja, 10. oktober 2010, ob 1.03 uri
moja izkušnja- kupi gojzarje normalne številke in ene nogavice notr, pomembno je da ti "pašejo" na nogo. Èe se ti prilegajo kot morajo ne bo nobenga problema. Jst nosim čisto navadne tanke nogavice notr, pa komot cel dan hodim po gozdu oz. nardim celodnevno visokogorsko turo brez kakšnih koli žuljev ali neudobja (razen mogoče pri res dolgih sestopih, kjer pa ravnotako samo enojne "pohodne" ali pa "pancar" nogavice delajo čudeže). Pa sem včasih nosil eno cifro večje z dvojnimi nogavicami, samo zdaj vidim, da je bla to le posledica, da nisem našel primerne oblike obutve zame.
di: nedelja, 10. oktober 2010, ob 10.50 uri
Kako prepoznati vrsto obutve: "PLANINSKA OBUTEV: Je namenjena klasičnim planinskim eno ali več dnevnim izletom ali odpravam. Zasnovana je tako, da je udobna po daljši nošnji in omogoča dober oprijem tudi po nekoliko zahtevnejših terenih in podlagah. ALPINISTIÈNA OBUTEV: Je namenjena najzahtevnejšim vzponom po visokogorju. Sodi v razred celotne pohodne obutve, saj jo lahko uporabljamo tudi pozimi (sneg, led), celoten čevelj je izdelan iz najkakovostnejših materialov. POHODNA OBUTEV: Predstavlja segment, namenjen manj zahtevnim izletom. Poudarek je predvsem na udobju in lahkotnosti, nepremočljivost pa predstavlja dodatni argument, ki širi področje uporabnosti tudi preko teh meja." Želel bi to čim bolj predstavljivo vedeti ne glede na prodajalca ali morebiten pripis pri obutvi.
© PLANINSKA ZVEZA SLOVENIJE, 2024

Iskanje v forumu


Išči v temi

Izprazni Iskanje
 
Prikaži vse zapise
Teme v forumu
Stanje v gorah
Dejavnosti
Splošno
Spletna stran PZS
 
Planinska zveza Slovenije
Ob železnici 30a, p. p. 214
SI-1001 Ljubljana

+ 386 (0)1 43 45 680
info@pzs.si
Aktualno
Novice
Dogodki, aktivnosti
Zadnje v forumu
Zadnji komentarji
Članarina
Spletna včlanitev
Prednosti članstva
Vrste članstva in cenik
Prijava nezgode
Planinstvo
Planinske koče
Planinske poti
Komisije in odbori
Planinska društva
Planinska kultura
Planinski vestnik
Slovenski planinski muzej
Planinska založba
Življenje pod Triglavom
Podpiram planinstvo
Dohodnina
SMS donacije
Sklad Okrešelj
Naši partnerji
O PZS
Osebna izkaznica
Kontakti / kje smo
Vodstvo
Strokovna služba
Prijava | Registracija | Piškotki (cookies) Splošni pogoji delovanja O avtorjih